Rekrutacja na specjalność Przetwarzanie brzegowe
Zapraszamy na studia magisterskie na specjalności Przetwarzanie brzegowe, którą współtworzymy z Intelem: Rekrutacja. Wspólnie z życzliwą kadrą dydaktyczną poznasz najnowsze technologie z pogranicza AI i elektroniki, weźmiesz udział w zajęciach prowadzonych przez inżynierów z branży IT, zrealizujesz ciekawe projekty wdrożeniowe oraz pracę dyplomową we współpracy z programistami z gdańskiego oddziału Intela. Więcej na temat specjalności: Przetwarzanie brzegowe.
Szymon Szczęsny dnia 21.01.2024 0:03
Pracownia Nurocybernetyki i Inżynierii Mikrosystemów
Ruszyła strona Pracowni Neurocybernetyki i Inżynierii Mikrosystemów, której kadrę stanowią pracownicy z naszego zespołu. Pracownia jest miejscem, w którym realizowane są interdyscyplinarne projekty badawcze. Obecnie realizujemy 3 granty w tematyce: modelowania elementów wykonawczych robotyki miękkiej, zastosowania metod AI do wczesnej diagnostyki jaskry oraz zaawansowanych metod przedkrzemowego projektowania układów cyfrowych. Bardzo cieszy nas fakt, że wykonawcami w grantach - oprócz pracowników Uczelni - są także nasi Studenci. Zachęcamy do odwiedzenia strony pracowni, gdzie opisano realizowane projekty. Zapraszamy również do naukowej współpracy zwłaszcza w takich obszarach jak neurocybernetyka, mikroelektronika, AI czy bezpieczeństwo sprzętowe.
Szymon Szczęsny dnia 01.12.2023 8:47
Grant Intel Labs
W ostatnich dniach udało się nam sfinalizować umowę z Intel Labs na realizację grantu "Pre-Silicon Design and Verification at PUT". Jest to największy projekt realizowany do tej pory przez Politechnikę Poznańską we współpracy z firmą Intel. W ramach grantu kształceni będą przyszli inżynierowie VLSI. Pierwsze kursy dla naszych Studentów wystartują w październiku 2024 r. Natomiast już na wiosnę 2024 r. zapraszamy Was na warsztaty w tematyce "RTL to GDS synthesis". Ciekawią Ciebie tematy związane z układami scalonymi, technologiami CMOS i akceleratorami obliczeń? Śledź naszą stronę. Już niebawem zaczniemy umieszczać na niej pierwsze materiały szkoleniowe.
Szymon Szczęsny dnia 25.09.2023 18:25
Interdyscyplinarny Grant Rektora
Miło nam poinformować o naszej wygranej w konkursie na Interdyscyplinarne Granty Rektora Politechniki Poznańskiej. Tytuł nagrodzonego projektu: „Rozwój metod wytwarzania i modelowania zintegrowanych siłowników miękkich wykonanych z wykorzystaniem DEAP oraz MRE”. Grant dotyczy analizy elementów wykonawczych robotyki miękkiej („soft robotics”). W badaniach wykorzystywane są inteligentne materiały używane m.in. do produkcji sztucznych mięśni oraz metody sztucznej inteligencji do modelowania i diagnozowania uszkodzeń w procesie produkcji siłowników. Projekt realizowany jest przez trzy wydziały Politechniki Poznańskiej: Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki oraz Wydział Technologii Chemicznej.
Szymon Szczęsny dnia 05.04.2023 16:27
Koło Naukowe "Linux Academic Group" zaczęło funkcjonować na początku 2021. Zostało stworzone z myślą o entuzjastach Wolnego Oprogramowania interesujących się otwartoźródłowymi systemami operacyjnymi Linux oraz Zephyr. Powstało ono z inicjatywy dra inż. Mariusza Naumowicza oraz Adama Olecha, aktualnie studenta informatyki i przewodniczącego Koła Naukowego LAG. Koło realizuje swoją działalność we współpracy z firmą Antmicro. Członkowie, koła dzięki uprzejmości Antmicro, mają dostęp do najnowszych technologii i bogato wyposażonych pomieszczeń laboratoryjnych.
Zapraszamy do odwiedzenia strony Koła Naukowego https://lag.edu.pl i wstąpienia w jego szeregi.
Mariusz Naumowicz 15.12.2021 11:57